fbpx

Aby pokonać wszystkie ograniczenia w drodze po lepszą przyszłość…

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Poród chłopca był bardzo trudny. Już w pierwszych chwilach życia lekarze musieli go reanimować, a mama drżała ze strachu o jego życie i zdrowie. Tak trudny początek do tej pory niesie za sobą konsekwencje. Józek późno nauczył się chodzić i mówić. Mimo licznych badań nie były znane przyczyny wszystkich dolegliwości. Z czasem u Józka zdiagnozowano autyzm i niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim. 

Chłopczyk powinien być dalej rehabilitowany.  Trzy razy w tygodniu musi uczestniczyć w intensywnej terapii z każdym ze specjalistów: 
– wielomodalnej psychologiczno pedagogicznej – neurologopedycznej;
– fizjo-SI i grupowej;
–  terapii umiejętności społecznych;
–  kinesiotaping logopedyczny;
– manualnego usprawniania mięśni orofacjalnych ;
 – treningu wybiórczości pokarmowej. 

Terapia i wizyty u specjalistów są konieczne. Dodatkowe koszty będą związane z poszerzoną diagnostyką ADHD, badań pod kątem problemów z przetwarzaniem słuchowym i badaniami jelit. Wasza stała pomoc jest nieoceniona!
Józka można wesprzeć wpłacając wybraną kwotę na subkonto fundacji https://www.siepomaga.pl/jozef-pukacz bądź można przelewać wybraną kwotę co miesiąc. Pomóc można również rozliczając PIT z 1,5 % podatku o numerze KRS 00003963 na cel szczegółowy 0109645 Józef oraz wysyłając smsa, którego koszt to 6,25 zł pod numer 75365 o treści 0109645. 

Mama chłopca wykonuje również hand made pomoce edukacyjne dla dzieci, aby uzbierać na rehabilitacje, terapie i badania dla syna:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0zowjkd9QH1eN1MWSa2fJitT9RXvTrjdgVe3nZ3oqNHsdtxwvcGbKU83RbkSdz4Prl&id=100000530243095

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_