fbpx

Adriel Ba Loua piłkarzem Lecha Poznań

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Wczoraj rano informowaliśmy o prawdopodobnym transferze Lecha Poznań, a już późnym popołudniem wszystko było jasne, Adriel Ba Loua został nowym piłkarzem Lecha Poznań. Iworyjczyk grał w takich klubach jak MFK Karvina czy Viktoria Pilzno, wielokrotnie pokazywał swój talent asystując i strzelając gole, wszyscy więc liczą na jego umiejętności, które mają pomoć w zdobyciu mistrzostwa Polski.

Ba Loua podpisał z “Kolejorzem” czteroletni kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 r., do Lecha trafił z wymienianej wcześniej Viktorii Pilzno na zasadzie transferu definitywnego, do której wraca jeszcze, żeby rozegrać dwumecz w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy.

Piłkarz podkreśla, że przejście do poznańskiego klubu jest dla niego krokiem naprzód w karierze piłkarskiej, a on sam dołoży wszelkich starań, by pomóc Lechowi w osiąganiu najwyższych celów.

Jestem lewonożnym skrzydłowym, który występuje najczęściej na prawej stronie boiska. Myślę, że jestem szybkim zawodnikiem, dobrze radzącym sobie w sytuacjach jeden na jednego z rywalem i w kreowaniu okazji strzeleckich dla kolegów z drużyny. Sam też potrafię uderzyć na bramkę, więc asysty i gole to jest to, po co przychodzę do Lecha i co chciałbym temu klubowi dać – mówi Ba Loua. – Szukałem możliwości zrobienia kroku naprzód w mojej piłkarskiej karierze i w Lechu na pewno jestem w stanie taki zrobić. Słyszałem bardzo wiele o tym klubie, o jego kibicach oraz fantastycznym stadionie i już nie mogę się doczekać, żeby poczuć tę wspaniałą atmosferę na murawie. Wierzę, że w tym roku czeka nas wszystkich wiele dobrych rzeczy – dodaje 25-latek.

fot: Lech Poznań/Przemysław Szyszka

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4