fbpx

Afera w Cafe La Ruina i Raj

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Właściciele poznańskiej kawiarni Cafe La Ruina i Raj zostali oskarżeni przez byłych pracowników o mobbing, zastraszanie pracowników i molestowanie. Wszystko zaczęło się od Instagrama, w którym jedna z użytkowniczek zachęciła do wskazania “pracodawców-patusiarzy”. Internauci, wśród wielu miejsc w Polsce wymienili m.in. poznańską kawiarnię Cafe La Ruina i Raj. Padły bardzo poważne zarzuty – wśród nich narzucanie pracy na “śmieciówce” za stawkę minimalną. Reszta miała być wypłacana “pod stołem”. Kolejnym oskarżeniem jest zmuszanie do pracy 15-17 godzin dziennie przez kilka dni pod rząd oraz kreowanie atmosfery zastraszania i napuszczania na siebie pracowników. Są również relacje mówiące o nieznawaniu przez szefostwo lokalu zwolnień lekarskich.

W odpowiedzi na zarzuty właściciele lokalu umieścili na profilu FB oświadczenie, którego fragment zamieszczamy poniżej:

W ślad za wczoraj opublikowanymi w Internecie wpisami części naszych byłych pracowników, w których przedstawiają oni La Ruinę i Raj jako fatalne miejsce do pracy, niniejszym nie pozostaje nam nic innego, jak uderzyć się w pierś, zrobić krok wstecz i pochylić nad popełnionymi błędami w zarządzaniu. Nie popełnia ich tylko ten, kto nie robi nic. (…) Przepraszamy za to rozczarowanie i nadszarpnięte zaufanie. Przepraszamy Was, Byli Pracownicy, którzy postawili się nam wczoraj, za nieporozumienia i jak widać krzywdzące, nieprofesjonalne dla Was relacje. Dawaliśmy sobie razem do wiwatu, jednak od siebie w pierwszej kolejności powinniśmy wymagać więcej. Bierzemy to z pokorą na klatę.

Cafe La Ruina i Raj jest popularną kawiarnią w środowiskach progresywnych. Lokal wielokrotnie przyłączał się do lewicowych akcji typu “Strajk Kobiet”, wsparcie dla LGBT+, czy kampanii ekologicznych. Ten ostatni wątek jest również przedmiotem zarzutów byłych pracowników. Według jednego z nich pracownicy śmieciarki mieli otrzymać kilkaset złotych łapówki za wywóz gruzu wraz z odpadami zmieszanymi. Cafe La Ruina i Raj na początku działalności był zlokalizowany na Śródce, następnie przeniósł się na Święty Marcin.

Autor zdjęcia: fb/ Cafe La Ruina i Raj

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_