fbpx

Arboretum Kórnickie zaczyna kwitnąć [zdjęcia]

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W popularnym wśród mieszkańców Wielkopolski Arboretum Kórnickim coraz bardziej widoczna jest wiosna. Jak poinformowali pracownicy ogrodu w arboretum zaczynają kwitnąć magnolie.

Wygląda na to, że magnolie zrobią nam świąteczny prezent. Właśnie rozpoczęły kwitnienie te najwcześniejsze gatunki i odmiany, a za kilka dni rozkwitną kolejne. Oby tylko nie przyszły nocne przymrozki!

Arboretum Kórnickie stanowi część Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk. Znajduje się w nim bogata kolekcja drzew i krzewów pochodzących z umiarkowanej strefy półkuli północnej. Arboretum jest największym tego typu ogrodem w Polsce, a czwartym w Europie. Zajmuje obszar ponad 50 ha. Ogród jest otwarty dla turystów codziennie w godzinach 10-18.

Foto: Profil FB Arboretum Kórnickiego

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_