fbpx

Autostrada A2: Zatrzymanie rosyjskiego pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu 1 marca na autostradzie A2 w Żdżarach inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd należący do przewoźnika z Rosji. Pojazdem kierował Białorusin. Inspektorzy ustalili, że wewnątrz znajdował się ładunek niebezpieczny. Przewożony materiał należy do grupy ładunków oznaczonych numerem UN 1950. Oznacza to aerozole palne i duszące.

Przewożony ładunek był pokaźny (ponad 16 ton). Załadowano go w Rosji z miejscem przeznaczenia w Niderlandach.

Zatrzymany kierowca wyraził zdziwienie, że przewożony towar objęty był umową o ADR. Jak twierdził, nie zdawał sobie sprawy, że przewoził towar niebezpieczny. Została ustalona kaucja w kwocie 2 tys. zł, a kierowcy nakazano oznakowanie jednostek transportowych. 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_