fbpx

Bohaterski ukraiński saper był związany z Wielkopolską

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Kilka dni temu świat obiegła informacja o ukraińskim żołnierzu, który poświęcił swoje życie w walce z wojskami rosyjskimi. Wojsko Ukrainy postanowiło wysadzić most w pobliżu miasta Heniczesk. Celem akcji było opóźnienie przemieszczania się wojsk rosyjskich. Ukraińcy w tym czasie chcieli przygotować się do obrony.

Do wykonania tej operacji zgłosił się na ochotnika Witalij Wołodymyrowycz Skakun. Niestety, nie zdążył on uciec z miejsca eksplozji. Jego śmierć potwierdził Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Nasz brat zginął. Jego bohaterski czyn znacznie spowolnił natarcie wroga

Jak podaje Radio Poznań, Witalij Wołodymyrowycz Skakun miał wielkopolski epizod. Przez ok. pół roku w 2018r. mieszkał i pracował w Lesznie w firmie Adama Żaka.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał pośmiertnie saperowi tytuł Bohatera Ukrainy.

Foto: Euromaidan Press – https://twitter.com/EuromaidanPress/status/1497135949180026881, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=115603836

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4