fbpx

Bomba w Jeziorze Kierskim

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Przedmiot przypominający niewybuch został odnaleziony w środę w jeziorze podczas kursu płetwonurków. Ustalono, że na dnie leży niemiecka bomba lotnicza z okresu II wojny światowej. 12 grudnia nad jezioro przybyli nurkowie minerzy z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia. Dokonano wstępnego rekonesansu. Jak poinformował mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, w wypowiedzi dla portalu epoznan.pl nie wiadomo jeszcze kiedy bomba zostanie wyłowiona. Być może odpowiednie działania zostaną podjęte w poniedziałek 13 grudnia.

Do czasu wyłowienia niewybuchu plaża i molo w Chybach zostały zabezpieczone przez policję. Bomba znajduje się ok. 30-40 metrów od brzegu.

Foto: osir.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4