fbpx

Brak chętnych na szczepienia przeciw Covid-19

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Szczepienia w naszym województwie cieszą się coraz mniejszą popularnością. W związku z nikłym zainteresowaniem wiele punktów jest zamykanych. Część z nich ogranicza swoją działalność.

Punkt działający na Międzynarodowych Targach Poznańskich zmniejsza częstotliwość dyżurów. Od marca będą to dwa dni w tygodniu. Wcześniej placówka przyjmowała trzy dni w tygodniu.

Koordynator medyczny placówki dr Daria Springer w wypowiedzi dla Radia Poznań potwierdza niski poziom zainteresowania szczepionką.

Ze względu na to, że w ostatnich dwóch tygodniach na każdy dzień szczepimy około stu osób. Jest to bardzo niewiele, jak na to, że punkt działa przez trzy godziny. We wtorki, kiedy punkt działał, było najmniej zainteresowanych. To było około 60-80 osób, dlatego też z tego dnia na chwilę obecną zrezygnowaliśmy.

Komentarze internautów wskazują najczęściej na niechęć wobec presji wywieranej na społeczeństwo przez klasę polityczną i ośrodki medialne – “Ludzie mają już dość straszenia”, “Ta presja jest podejrzana”, “Czujemy się oszukani po szczepionce nie miało być obowiązku noszenia masek”.

W ostatnim czasie kolejne kraje rezygnują z wymogu posiadania certyfikatów covidowych. Należą do nich m. in. Austria, Portugalia i Szwajcaria.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_