fbpx

Centrum Nauki Kopernik zawita do Plewisk!

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

16 września Szkoła Podstawowa nr. 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie zamieni się w miejsce rodzinnych eksperymentów! Wszystko za sprawą programu “Nauka dla Ciebie w domu”, będącego częścią wspólną projektu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, oraz Ministerstwa Edukacji Nauki pod nazwą “Nauka dla Ciebie”. Będą to bezpłatne warsztaty pedagogiczne dla osób dorosłych (pedagogów, opiekunów, rodziców), odbędą się one w Plewiskach. Są to pierwsze takie zajęcia jakie w ramach tegorocznej edycji programu odbędą się w województwie wielkopolskim. Warsztaty poprowadzą edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicy warsztatów z rodzinnego eksperymentowania otrzymają nieodpłatnie specjalny zestaw do przeprowadzania doświadczeń naukowych w domu.

Podczas warsztatów rodzice pogłębią swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Na zajęciach zostaną poruszone różne wątki związane z tym tematem, m.in: wyzwania poznawcze, perspektywa dziecka, mądre towarzyszenie, pozytywne dowartościowanie czy poczucie własnej wartości. Zestaw do rodzinnego eksperymentowania, używany na takich zajęciach zawiera propozycje eksperymentów, materiały niezbędne do ich wykonania. A także wskazówki pedagogiczne ułatwiające rodzicom konstruktywne towarzyszenie dzieciom podczas ich prób odkrywania świata. Warsztaty skierowane są do osób dorosłych i odbywają się bez udziału dzieci. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej Centrum Nauki Kopernik, klikając w link.

fot: Agata Steifer/Centrum Nauki Kopernik

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_