fbpx

Niezwykle ważne zmiany dla wynajmujących lokale

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Regulacja zawarta w art. 15 zzu ustawy z dnia 2 marca 2020 r. (tzw. ustawy covidowej), która zakazywała wykonywania tytułów wykonawczych nakazujących opróżnienie lokalu mieszkalnego tj. eksmisji – została zniesiona. 

Poprzedni stan prawny trwał przez 2 lata. Stanowił duże utrudnienie dla osób wynajmujących lokal. Tymczasowe zmiany w prawie najemcy często wykorzystywali dla własnych korzyści. 
 Zakaz został uchylony artykułem 20 ustawy z dnia 8 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy (tzw. specustawa ukraińska). 
Uchylenia zakazu eksmisji domagał się Rzecznik Praw Obywatelskich, do którego wpływały liczne skargi obywateli. 

Agata Pukacz 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_