fbpx

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko byłym szefom ZDM

_
Salonty Kazimierz

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Jackowi Sz. i Kazimierzowi S., jak podało Radio Poznań, byli dyrektor i zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich usłyszeli zarzuty niedopełnienia obowiązków i wyrządzenia szkody w majątku miasta. Oskarżeni mieli mieć wpływ na zwiększony koszt inwestycji, a przez ich działania znacznie opóźniono oddanie inwestycji do użytku. Miała być ona gotowa już w 2012 r., jednak ostateczny termin realizacji przesunął się na rok 2016.

Śledztwo w tej sprawie toczyło się od 2016 roku, na wniosek NIK. Oskarżeni nie przyznają się do winy, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Tak całą sprawę skomentował Andrzej Aleksandrowicz, szef poznańskiej delegatury NIK.

 Inwestycja była po prostu źle przygotowana. Ujawniliśmy chaos organizacyjny, brak kompletnej dokumentacji projektowej, nieskuteczny nadzór oraz niewłaściwie przygotowanie jednostek miejskich. To wszystko przyczyniło się do opóźnień i nieplanowanego wzrostu kosztu inwestycji, który sięga 359 milionów złotych

fot: PIM, archiwum

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz