fbpx

Dopiewo: Od listopada wzrośnie opłata za wywóz śmieci

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Zgromadzenie Związku Międzygminnego „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” 24 września zdecydowało o wzroście ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Z dniem 1 listopada 2021 roku stawka za wywóz śmieci, odbieranych w sposób selektywny wyniesie 35 zł miesięcznie od mieszkańca, jest to wzrost o osiem złotych. Wysokość zwolnienia za kompostowanie bioodpadów pozostanie na tym samym poziomie, czyli 2 zł.

Gmina Dopiewo informuje, że w ostatnim roku wartość kosztów odbioru odpadów wytwarzanych w domach wzrosła o blisko 14%. Dodatkowo w tym okresie ceny rynkowe odbioru odpadów selektywnych zwiększyły się znacząco (nawet o kilkadziesiąt procent).

To bardzo trudna decyzja dotykająca nas wszystkich, ale rosnące strumienie odpadów wytwarzanych w gospodarstwach domowych i wzrost cen zagospodarowania odpadów nie pozwalają utrzymać stawek na dotychczasowym poziomie. Niestety wpisuje się to w ogólną tendencje wzrostów cen w kraju. Ustalona stawka jest najniższą możliwą  zapewniającą bezpieczeństwo i jakość odbioru odpadów” powiedział Paweł Przepióra – Wójt Gminy Dopiewo.

źródło: Gmina Dopiewo fot: pixabay

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4