fbpx

Dzieciom podano przeterminowane szczepionki

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W gnieźnieńskiej przychodni podano dzieciom w wieku od 6 tygodni do 7 miesięcy przeterminowane szczepionki. Kontrola sanepidu, przeprowadzona 7 kwietnia w rodzinnej przychodni przy ul. Orcholskiej, wykazała nieprawidłowości dotyczące zaszczepienia czternastu dzieci przeterminowanymi szczepionkami. Termin ich ważności upłynął w listopadzie 2021r. Aplikowane preparaty były szczepionkami przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby.

Jak podaje Anna Stejakowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie, sprawa dotycząca możliwości popełnienia przestępstwa skierowana jest już do Sądu Rejonowego. Kierownikowi przychodni nakazano natychmiastowe wdrożenie nadzoru w zakresie wykonywania szczepień ochronnych. Wydano również decyzję administracyjną zarządzającą w trybie natychmiastowym niestosowanie w placówce szczepionek po upływie terminu ważności. Pielęgniarce zawieszono prawo do wykonywania zawodu.

Źródło: gniezno.naszemiasto.pl

Fot.: Dorota Betiuk (szkolne boisko, Sąd Rejonowy, katedra)

Dorota Betiuk

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_