fbpx

Flagi ukraińskie w tramwajach: Odpowiedź rzecznika prasowego MPK Poznań

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

15 lipca wystosowałam e-maila do rzecznika prasowego MPK Poznań. Sprawa dotyczy sprzeciwu wielu Poznaniaków wobec m.in. ukraińskich naklejek na poznańskich tramwajach i autobusach. Jako redakcja otrzymaliśmy liczne sygnały niezadowolenia spowodowanego nadreprezentacją ukraińskich symboli w przestrzeni publicznej. Załączyłam opinie mieszkańców Poznania prosząc o ustosunkowanie się do tych głosów. 

W odpowiedzi otrzymaliśmy m. in. informacje, że niebiesko-żółte naklejki z dwujęzycznym napisem „Wolna Ukraina! Вільна Україна” zostały zamieszczone na początku marca br. Według rzecznika prasowego MPK Poznań są one wyrazem sprzeciwu wobec agresji Rosji na Ukrainę. Rzecznik argumentuje, że działania Rosji, które doprowadziły do zamieszczenia naklejek nie ustały. Od 24 lutego aż do teraz na terytorium sąsiadującej z Polską Ukrainy nadal prowadzone są działania wojenne, stąd dotychczas nie zapadła decyzja o demontażu nalepek. 

Jak informuje rzecznik prasowy MPK Poznań, wszelkie uwagi na temat funkcjonowania Przedsiębiorstwa  pasażerowie mogą przesyłać na adres obsluga_klienta@mpk.poznan.plskargi@mpk.poznan.pl bądź poprzez formularze zamieszczone tutaj: https://www.mpk.poznan.pl/kontakt/napisz-do-nas.

W dniu dzisiejszym złożyłam odpowiedź do rzecznika prasowego. Szczegóły poniżej. 

Źródło fotografii:  mpk.poznan.pl 

Agata Pukacz

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_