fbpx

Gmina Tarnowo Podgórne otrzymała czujnik jakości powietrza!

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

Gmina Tarnowo Podgórne w ramach nagrody otrzymała czujnik jakości powietrza od Fundacji Allegro All For Planet. Urządzenie jest nagrodą przyznaną za aktywny udział mieszkańców w akcji Kręć Kilometry organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet.

W ramach kampanii Kręć Kilometry – organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet – wyłoniono 50 miast, których mieszkańcy przejechali na rowerze najwięcej kilometrów. Gmina Tarnowo Podgórne z imponującym wynikiem 38 651 km zajęła 20. miejsce w rankingu i tym samym, otrzymała czujnik smogu.

Kampania Kręć Kilometry reprezentuje wszystkie wartości, które są priorytetowe dla Allegro. Wspiera lokalne społeczności, promuje zrównoważony rozwój miast i ekologiczną gospodarkę. Jest mi niezmiernie miło, że mieszkańcy Tarnowa Podgórnego tak aktywnie zaangażowali się w naszą akcję i tym samym pokazali, że troska o środowisko jest im bardzo bliska. Mam nadzieję, że czujnik jakości powietrza, który przekazujemy mieszkańcom gminy będzie symbolem ich proekologicznej postawy, a jednocześnie motywacją do podejmowania kolejnych, zielonych działań  – powiedziała Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability Allegro i członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet

Czujnik smogu zostanie zamontowany już niebawem na budynku Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne, a stan powietrza będzie można śledzić za pośrednictwem takich aplikacji jak:LookO2, Kanarek, Zanieczyszczenie Powietrza, Smog Polska oraz na dedykowanej stronie internetowej.

źródło/fot: Gmina Tarnowo Podgórne

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI