fbpx

Gostyń: Pani Janina skończyła 100 lat!

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Pięć dni temu, 15 września 2023 r. Pani Janina obchodziła 100 lat. Jubilatkę z serdecznymi życzeniami odwiedził burmistrz Gostynia Jerzy Kulak.

Pani Janina Berger z domu Glinka urodziła się 15 września 1923 roku w Strzyżewicach jako córka Franciszka i Stanisławy. Jubilatka jest jedną z najstarszych dzieci spośród jedenaściorga rodzeństwa. W czasie II wojny światowej trafiła do przymusowej pracy w niemieckiej fabryce zbrojeniowej. Pani Janinie udało się uciec z fabryki, z której wróciła prosto do domu. Całe dorosłe życie spędziła w Gostyniu, a drugiego grudnia 1967 roku zawarła związek małżeński z Marianem Bergerem. Małżeństwo Bergerów chętnie spędzało wspólnie czas, często wyjeżdżając na różne wycieczki.

Pani Janina jest osobą pogodną, która cierpliwie znosi różne dolegliwości zdrowotne. Zdrowa dieta, brak nałogów i dobre geny pozwoliły Jubilatce doczekać setnych urodzin.

fot: gostyn.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_