fbpx

Interwencja Fundacji Wspólna Przystań

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Fundacja Wspólna Przystań zainterweniowała wczoraj w sprawie dziecka niepełnosprawnego, którego Gmina Wielichowo nie chce dowozić do szkoły. Dziać się ma tak mimo ustawowego obowiązku, który należy do gminy. Dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności i orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Fundacja na swoim profilu FB opisała okoliczności sprawy.


Ze względu na rosnące koszty życia i fakt, że w rodzinie jest tylko jeden samochód, z którego korzysta ojciec – żywiciel rodziny – trudno jest dowozić dziecko na przystanek w Lubiechowie, z którego było zabierane do szkoły w Kościanie. Zwrot kosztów paliwa jest dalece niewystarczający. Rodzice wnieśli o dojazd autobusu pod dom, który jest położony 6km dalej. Gmina na to już nie wyraziła zgody. 


Fundacja postanowiła wnieść sprawę do Rzecznika Praw Obywatelskich – Marcina Wiącka. Jak czytamy pod koniec wpisu Fundacji: „Nie pozwolimy na dyskryminację dziecka z  niepełnosprawnością, które musi chodzić do szkoły specjalnej”. 
Fundacja Wspólna Przystań jest organizacją, której celem jest wsparcie osób w spektrum autyzmu(ASD) i ich opiekunów.

Agata Pukacz

Źródło zdjęcia: tuWiazowna.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_