fbpx

Kalisz: To komendant miejski straży pożarnej prowadził nietrzeźwy auto na ul. Podmiejskiej?

Ciąg dalszy sprawy opisywanej przez Wielkopolska24.info tutaj. Okazało się, że mężczyzną zbiegłym podczas próby zatrzymania obywatelskiego był najprawdopodobniej komendant PSP w Kaliszu. Trwa dochodzenie w sprawie.

Policja na podstawie portretu pamięciowego powstałego w oparciu o relacje świadków zdarzenia zatrzymała bryg. Sławomira Kotońskiego, szefa straży pożarnej w Kaliszu (39 lat). Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze czekają jeszcze na opinię biegłego.

Podkomisarz Monika Rataj z zespołu prasowego kaliskiej policji w wypowiedzi dla PAP przytoczyła okoliczności zdarzenia z 21 kwietnia. Ok. godz. 16 38-letnia kobieta prowadząca pojazd marki Peugeot zwróciła uwagę na nietypowe zachowanie kierowcy Hondy. Postanowiła dokonać tzw. „zatrzymania obywatelskiego”.

Kiedy podeszła do samochodu, by wyjąć kluczyki ze stacyjki, mężczyzna uciekł. Wezwała policję. Przybyli na miejsce technicy kryminalistyczni zabezpieczyli wszystkie ślady

S. Kotoński został zawieszony w czynnościach przez szefa Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Dariusza Matczaka do czasu zakończenia postępowania. Strażakowi, w przypadku potwierdzenia się podejrzeń grozi wydalenie ze służby.

Foto: www.gov.pl

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.