fbpx

Kolejny akt oskarżenia w sprawie Jerzego Zięby

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Prokuratura oskarża Jerzego Ziębę o brak odpowiednich zezwoleń na produkty, które autor „Ukrytych Terapii” sprzedaje w swoim sklepie internetowym. Należą do nich takie środki spożywcze jak suplementy diety: aminokwasy, liposomy, ADEK, witaminy A, B, C, D, K, produkty na odporność, ekstrakty, liofilizaty, detox, kwasy omega, a także olejki ziołowe i pasty, prozioła, herbatki ziołowe, olejki dla sportowców, pastylki solne. 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz wskazała podstawę prawną oskarżenia.

Na przedmiotowych stronach wystawił ogłoszenie o sprzedaży produktów leczniczych, które spełniały kryteria przyjęte w definicji produktu leczniczego określone w ustawie, na skutek przypisania im w ulotkach informacyjnych zamieszczonych na stronach internetowych właściwości zapobiegania chorobom lub ich leczenia, tj. o czyn z art. 125 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne. 

To nie koniec zarzutów pod adresem Jerzego Zięby. Przedsiębiorcę oskarżono również o wprowadzanie do obrotu środków spożywczych, które są powszechnie uważane za szkodliwe. Rzeczniczka prokuratury przekazała, że “spożycie wyżej wymienionych produktów w warunkach normalnych i zgodnie z przeznaczeniem może spowodować negatywne skutki dla zdrowia lub życia człowieka, z uwagi na przekroczenie bezpiecznego dziennego limitu spożycia, jak również zawartość substancji zanieczyszczających lub zanieczyszczeń mikrobiologicznych w ilościach przekraczających dopuszczalne poziomy określone w rozporządzeniach”. 

Proces Jerzego Zięby ruszy pod koniec marca. To efekt dochodzenia, jakie prokuratura wszczęła jeszcze w 2018 roku.

24 stycznia naturopata wydał następujące oświadczenie.

Oświadczenie w sprawie publikacji mediów na temat aktu oskarżenia.

Potwierdzam, że w Sądzie Rejonowym Warszawa-Śródmieście w Warszawie toczy się sprawa przeciwko mnie. Zostałem oskarżony o publikowanie na stronie internetowej informacji na temat produktów i wprowadzenie do obrotu oraz sprzedaż produktów leczniczych bez zezwolenia, w tym wprowadzenie do obrotu oraz sprzedaż produktów szkodliwych dla zdrowia człowieka. Nie zgadzam się z argumentami przedstawionymi w akcie oskarżenia. Dysponuję dowodami, które ujawnię wyłącznie przed sądem. Zapraszam media. Stanowczo zaprzeczam twierdzeniom prokuratury. Nie sprzedawałem i nie sprzedaję, nie wprowadzałem do obrotu i nie wprowadzam produktów leczniczych, produktów zanieczyszczonych i produktów szkodliwych dla zdrowia człowieka. Witaminy nie leczą, suplementy diety nie są lekami.

Jako redaktor naszego portalu napisałam do propagatora medycyny naturalnej w celu umówienia się na wywiad, który byłby przeprowadzony na żywo na łamach naszego portalu, nie dostałam żadnej odpowiedzi. Poniżej treść wiadomości.

Szanowny Panie Jerzy. Jestem redaktorem portalu Wielkopolska24info, chciałabym z Panem porozmawiać odnośnie ostatnich zarzutów na łamach ww. portalu na żywo. Czy wyraża Pan taką chęć i możemy się umówić na rozmowę? 

Powyższą prośbę ponowiłam jeszcze trzy krotnie, nie otrzymałam żadnej odpowiedzi, mimo zaproszenia mediów przez autora oświadczenia. 

Sam Zięba komentuje zarzuty stawiane pod jego adresem w następujący sposób.

Jak to jest? Jak widzicie, media dostały na mój temat rozwolnienia.  Gdzie się nie obejrzę to o mnie piszą, oczywiście źle. Kiedyś Wam zwracałem uwagę, że mówią o mnie, ale nigdy nie rozmawiają ze mną. Dają społeczeństwu przekaz, ale jednokierunkowy, bez jakiegokolwiek mojego udziału. Wy po prostu macie jedno zadanie: macie w to uwierzyć.  I wiele osób wierzy jak dziecko.  Dzisiaj o godzinie  21:00 czasu PL Wam to pokażę. Zauważcie, że żadne z tych mediów, podkreślam żadne, nie skontaktowało się ze mną prosząc o wyjaśnienie czy też wywiad w tej sprawie. Doskonale wiedzą, że KAŻDY argument wytrąciłbym im z ręki ale… przecież nie o to im chodzi. Żadne z tych mediów nie odważyło się na jakikolwiek program ze mną , ale… na żywo. Czy to nie należy do podstaw rzetelnego dziennikarstwa? Takie w tej chwili mamy właśnie szambiarskie dziennikarstwo. Rozsądnie ludzie to widzą i nie wierzą za grosz w tego typu dziennikarskie przekazy. Niestety, jak pokaże dzisiaj, istnieje część społeczeństwa, która daje się na te kłamstwa nabrać. 

 Jerzy Zygmunt Zięba – polski przedsiębiorca  i publicysta, propagator naturopatii medycyny niekonwencjonalnej. Autor bestsellerowej,  książki Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie

Agata Pukacz

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_