fbpx

Konferencja prasowa “Trzeciej Drogi” w Kościanie, sprawdzamy co proponują działacze PSL-u i Polski2050

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Do wyborów pozostał już nieco ponad miesiąc, działacze lokalni i znani politycy z Wielkopolski nie próżnują i codziennie walczą o głosy wyborców. Tym razem działacze “Trzeciej Drogi” zorganizowali konferencję prasową w Kościanie.

Wczoraj 11 września działacze PSL zorganizowali konferencję prasową przed budynkiem Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Kościanie. Pojawili się na niej wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, poseł PSL Andrzej Grzyb oraz Bartosz Kobus, wieloletni wiceburmistrz i sekretarz gminy Krzywiń, radny Rady Powiatu Kościańskiego i dyrektor Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Rozwoju Wsi.

“Dość kłótni! Do przodu! – to hasło będzie towarzyszyć “Trzeciej Drodze” w walce o Sejm

“Idziemy w tych wyborach z hasłem “Dość kłótni! Do przodu! Dosyć kłótni między jednymi a drugimi, nas interesuje rozwiązywanie problemów, a tych jest bardzo wiele. Znam tych kandydatów i innych, i gwarantują merytoryczną pracę i służbę na rzecz Polski. To bardzo ważne i zapewniam o tym, jako wicemarszałek, który miał do czynienia z tymi kandydatami, dlatego zachęcam by na nich głosować.” – mówił wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Powiat kościański nadal bez reprezentanta w Sejmie

Następnie głos zabrał poseł Grzyb, który opowiedział co nieco o kandydatach mówiąc, że są tam zarówno samorządowcy, jak i strażacy ochotnicy. “Przykładamy wagę do Polski społecznikowskiej, tych ludzi, którzy działają społecznie – stwierdził poseł Grzyb. Z kolei Bartosz Kobus – jedyny kandydat PSL z powiatu kościańskiego mówił, o tym że ważną sprawą jest by powiat kościański miał swojego reprezentanta w Sejmie. Wspominał również o tym, że pilną sprawą jest odblokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy, następnie zachwalał inwestycje, które powstały lub powstaną w najbliższym czasie dzięki unijnym dofinansowaniom.

Obietnice PSL-u, czyli możliwość zawieszania ZUS-u

W trakcie konferencji kandydaci oraz marszałek przedstawili też część punktów swojego programu. Wymieniali m.in pomoc rodzinom poprzez ulgi podatkowe. Im większa ta rodzina, tym większe mają być ulgi podatkowe, przy trójce dzieci obowiązywałoby nawet całkowite zwolnienie z podatku. Należy docenić pracę i przedsiębiorczość – podkreślali kandydaci. Wynika też z tego kolejna propozycja jaką składa PSL, jest to postulat dobrowolnych składek ubezpieczenia społecznego. Taki postulat “zawieszania ZUS-u” na jakiś czas może pozytywnie wpłynąć na kampanię PSL-u w Wielkopolsce, gdzie działa wielu przedsiębiorców, którzy nierzadko narzekają na wysokie koszty prowadzenia działalności gospodarczej, jednak w zakresie gospodarczym podobne oferty składa swoim wyborcom Konfederacja. Na przekonanie wyborców do siebie wszystkie komitety mają czas do 15 października, wtedy rozstrzygną się losy ewentualnego wprowadzania zapowiadanych dziś przez komitety postulatów.

Powyższy artykuł jest początkiem serii artykułów dotyczących kampanii wyborczej w okręgu nr. 36, w której postaramy się przybliżyć Państwu sylwetki kandydatów z różnych list wyborczych. Żaden z tych artykułów nie jest sponsorowany ani nie jest zachętą do głosowania na konkretną osobę czy ugrupowanie, służy jedynie przedstawieniu kandydatów i ich wypowiedzi w okresie kampanii.

foto/źródło: ekoscian.eu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_