fbpx

Koniec robót przy hali sortowni w ZUOK „Orli Staw”

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

16 kwietnia 2021r. Powiatowy Inspektor Nadzoru w Kaliszu wydał decyzję zezwalającą na użytkowanie nowej hali sortowni w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”. Hala jest jednym z większych zadań w ramach modernizacji instalacji Zakładu pn. “Modernizacja ZUOK Orli Staw jako Regionalnego Centrum Recyklingu”. Wykonawcą jest Firma Budowlana Marek Antczak z siedzibą w Kaliszu, a wartość robót wyniosła 12.717.327,93 zł brutto.

Następnym etapem inwestycji jest montaż nowej linii technologicznej do sortowania odpadów, która zostanie zainstalowana w oddanej do użytku hali sortowni. Jak podaje strona www ZUOK “Orli Staw” – zadanie to wykona firma Sutco-Polska Sp. z o.o. Wartość podpisanej umowy wynosi 34.144.800,00 zł brutto. Wykonawca odpowiedzialny również za modernizację istniejącej linii sortowni, przystąpił wcześniej do wytwarzania urządzeń składających się na całość nowej linii. Sam montaż rozpoczął się zgodnie z planem 19 kwietnia br. Planowane zakończenie tego etapu prac to połowa 2022 roku.

Docelowo, nowa, zautomatyzowana, linia technologiczna sortowania odpadów, połączona z obecną linią (po modernizacji) umożliwi zwiększenie przepustowości całej instalacji. Inwestycja jest odpowiedzią na coraz większą odpadów z gmin należących do Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”. Dodatkowo modernizacja pozwoli na dokładniejsze sortowanie odpadów oraz wydzielanie bardziej jednorodnych i liczniejszych frakcji odpadów, o lepszej jakości, co pozwoli na ich sprzedaż jako wysokogatunkowych surowców wtórnych.

Źródło fotografii: strona www ZUOK Orli Staw

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4