fbpx

Konin otrzymał 16 milionów z Funduszy Norweskich, wiemy na co pójdą pieniądze

_
Salonty Kazimierz

Starania o pieniądze z Funduszy Norweskich trwały rok czasu, miasto Konin dostanie 16 milionów. Podczas konferencji prasowej prezydent miasta – Piotr Korytkowski i jego zastępcy: Witold Nowak i Paweł Adamów ogłosili zadania, które mają zostać zrealizowane z przyznanych Koninowi Funduszy Norweskich. To m.in. wymiana systemu informatycznego urzędu na jednolity, kompatybilny we wszystkich wydziałach oraz rozwijanie e-usług, co pozwoli mieszkańcom na załatwianie spraw drogą elektroniczną.

Co więcej Z Funduszy Norweskich zostanie sfinansowany zakup wyposażenia dla Inkubatora Aktywności Kulturalnej powstającego w zabytkowym Domu Zemełki (3,2 miliona zł), termomodernizacja trzech budynków mieszkalnych ogrzewanych piecami (około 2 milionów zł), przygotowanie dokumentacji dla wszystkich budynków komunalnych, budowa kładki nad kanałem Ulgi wraz z infrastrukturą drogową (5,2 miliona zł).

Ponadto dzięki pozyskanym funduszom powstanie park tężniowy, inwestycja ta została ujęta we wniosku “Zielone korytarze miejskie – klimatyczne przebudzenie w Koninie”, na które Konin otrzymał ponad 8,2 miliona złotych w ramach Programu Operacyjnego „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”. W najbliższych latach zmodernizowany zostanie również amfiteatr koniński, którego budowa pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych.

Chcemy też zrobić pierwszy krok i przywrócić amfiteatr miastu. Być może nie jest to pierwsza potrzeba, ale temat ważny dla mieszkańców i często przez nich podnoszony. Zaczynamy od dokumentacji, na którą przeznaczymy milion zł. Chcemy ten proces modernizacji rozszerzyć na kilka lat i sięgać po wszelkie możliwe środki pozwalające na wykonanie prac w amfiteatrze – zaznaczył prezydent Konina

źródło/foto: konin.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz