fbpx

Kontrowersje w gnieźnieńskim szpitalu

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Mieszkańcy Gniezna i okolic są zaniepokojeni pojawiającymi się doniesieniami o likwidacji Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski. Pacjenci tego oddziału zostali rozlokowani w innych placówkach medycznych. Przyczyną przeniesienia pacjentów był brak dostępnych lekarzy, którzy mieli zrezygnować z pracy w szpitalu.

Władze placówki widzą tę sytuację nieco inaczej. Zgodnie z wypowiedzią dyrektora szpitala Grzegorza Sieńczewskiego dla Gniezno24.com mamy do czynienia nie z likwidacja, a z ograniczeniem działalności oddziału.

W związku z przenosinami szpitala, delikatnie też wygaszamy ten OIOM, natomiast rzeczywiście jest problem z obsadą przez jednego lekarza specjalistę, dlatego ograniczamy funkcjonowanie tego IOM-u

Dyrektor szpitala potwierdził, że z uwagi na kilkugodzinny problem z obsadą jednego z dyżurów, dwóch pacjentów zostało przewiezionych do innych placówek medycznych dla ich bezpieczeństwa. W przypadkach wymagających intensywnej opieki lekarze dyżurni, według G. Sroczyńskiego są dostępni przez cały czas.

Foto: www.zozgniezno.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4