fbpx

Kontrowersyjne treści w projekcie dokumentu UAM – “To przypomina mi PRL”

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Uniwersytet Adama Mickiewicz w Poznaniu zapowiedział wprowadzenie tzw. “polityki antydyskryminacyjnej”. W tym celu władze uczelni przygotowały projekt stosownego dokumentu. UAM umieścił w sieci draft do formularza (dla osób posiadających konto). Do 25 maja osoby, które są zainteresowane mogą nanieść uwagi do projektu.

W sieci dostępne są fragmenty dokumentu. Jeden z punktów wskazuje, że przykładem molestowania seksualnego może być “umyślne używanie niewłaściwego imienia lub zaimka w odniesieniu do osoby transpłciowej”.

Treść przytoczonego fragmentu wywołał wiele negatywnych komentarzy. Młodzież Wszechpolska w Poznaniu zwróciła na absurdalność proponowanych zapisów.

Czy wiedziałeś, że jeśli nazwiesz chłopa chłopem, a babę babą to możesz zostać oskarżony o molestowanie seksualne? Uniwersytet Adama Mickiewicza – zero zaskoczenia.

Szefowa koła radnych PiS w Radzie Miasta Poznania wyraziła zaniepokojenie ostatnimi poczynaniami UAM.

Miejmy nadzieje, że ten dokument w swojej finalnej wersji będzie prawdziwe służył dla dobra studentów i uczelni, a nie różnym skrajnym ideologiom.

O innych kontrowersjach związanych z poznańską uczelnia pisaliśmy również tutaj.

Foto: Wikipedia, Krzysztof Duda, AMU Fotoportal

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_