fbpx

Kościan: remont rynku dobiega końca

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Jak podaje lokalny portal kościański remont rynku w Kościanie dobiega końca, zdjęto część ogrodzeń, pojawiły się ławki i kosze na śmieci. Jednak jak się okazało znowu zabrakło pieniędzy, radni dołożyli 130 tysięcy złotych.

W czwartek zdjęte zostały ogrodzenia, pojawiły się kolejne ławki, a także ustawiono kosze na śmieci. Pojawiły się również donice z roślinami. Trwają jeszcze ostatnie prace, póki co nie jest jeszcze znany projekt organizacji ruchu na Rynku. Szczegóły zostały jednak zdradzone na wczorajszej sesji Rady Miejskiej Kościana.

“Projekt jest już złożony w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Kościanie. Uruchomienie ruchu kołowego odbędzie się 9 października. 6 i 7 października planujemy montaż oznakowania na płycie Rynku, a 8 października zmiany oznakowania” – mówił Mikołaj Grabowski, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Miasta. Niestety Grabowski nie powiedział jak będzie wyglądała organizacja ruchu, ale można się domyślić po ustawieniu donic. Okazuje się jednak, że potrzebne są dodatkowe pieniądze, a radni podjęli decyzję o przeznaczeniu dodatkowych 130 tysięcy złotych na tę inwestycję.

“W tej chwili widzimy zaledwie 12 donic dużych i 20 małych. Jutro przyjadą pozostałe w ilości 30 sztuk. Pojawią się też stojaki rowerowe. Przy ich pomocy wygrodzimy strefy bezpieczne dla pieszych. Dodatkowo domawiamy donice w ilości 40 małych i 10 dużych, ale przyjadą dopiero po uruchomieniu ruchu” – wyjaśnił Grabowski.

Nadal jednak nie znamy daty uroczystego otwarcia inwestycji. Radni otrzymali zaproszenie na 2 października na podsumowanie projektu z udziałem władz samorządowych województwa. Na sesji Rady Miasta Kościan zapytano o uruchomienie ratusza. Burmistrz odpowiedział, że nigdy Rynek i Wrocławska nie były całkowicie zamknięte. Do pytań i uwag się nie ustosunkował.

fot: ekoscian.eu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_