fbpx

KRADZIEŻ ZŁOTA Z BRONIĄ W RĘKU NA A2

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Pod koniec lipca br. na autostradzie A2 doszło do napadu z bronią i kradzieży złota.

Poszkodowany został obywatel Bułgarii, który zeznał, że sprawca groził mu bronią i przywłaszczył złoto warte kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Cała historia zaczęła się, gdy obcokrajowiec zdecydował się sprzedać biżuterię. Pomoc w transakcji zaoferował mu przypadkowo poznany znajomy. Waldemar twierdził, że ma kupca na całość towaru. W tym celu udali się wspólnie na autostradę A2 na MOP i stację benzynową, gdzie miał czekać klient.

Kiedy weszli do jednego z budynków, okazało się że nikogo tam nie ma. Waldemar wyjął pistolet i zmusił pokrzywdzonego do oddania całego złota, a następnie uciekł białym mercedesem vito.

Sprawą zajęli się policjanci ze Swarzędza, którzy zrobili oględziny i zabezpieczyli nagrania z kamer. Na podstawie zebranych informacji ustalili, że sprawca napadu – Waldemar pochodzi z Mogilna w woj. kujawsko-pomorskim. Miał tam prowadzić sklep z tytoniem.

Szybko udało się go zatrzymać. Podczas przeszukania mieszkania zabezpieczono kilka tysięcy złotych w gotówce oraz pistolet z amunicją.

Przetopione złoto znaleziono u pasera.

Zatrzymany był w przeszłości notowany za przestępstwa kryminalne. Na podstawie zebranych dowodów mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty napadu z bronią i rabunku. Grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Źródło: KMP Poznań, fot. Wikipedia

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4