fbpx

Leszno: Przysięga 134 nowych terytorialsów

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W sobotę 4 czerwca na rynku w Lesznie ponad 130 żołnierzy WOT złożyło przysięgę. Przed uroczystością ochotnicy musieli zaliczyć 16-dniowe szkolenie podstawowe. Obejmowało ono m.in. praktyczne umiejętności strzeleckie, posługiwanie się bronią, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach, udzielania pierwszej pomocy medycznej i topografii.

Przed przysięgą kandydaci zaliczali tzw. “pętlę taktyczną”. Odbyła się ona w Pleszewie. Egzamin składał się z kilkunastu zadań. Ochotnicy musieli wykazać się tym, czego nauczyli się na kursie.

Nowi terytorialsi zasilą 12 Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej. Do służb trafią zarówno panowie jak i panie.

Foto: www.wojsko-polskie.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_