fbpx

Machcin: Trwają poszukiwania krów

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Wczoraj około godz. 13 do policji oraz straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o ucieczce krów. Bydło zbiegło z gospodarstwa rolnego w Machcienie (pow. kościański). Z obory wydostało się 21 krów, z których 6 wyłapano na terenie gospodarstwa. Pozostałe 15 krów uciekło do lasu.

Jak podaje portal www.kosciannasygnale.pl w akcji poszukiwawczej brało udział kilka zastępów straży pożarnej. Zaanagażowane były m.in. następujące jednostki: KP PSP w Kościanie, OSP Śmigiel, OSP Stare Bojanowo, OSP Czacz, OSP Nietążkowo, OSP Bronikowo oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gorzyce.

Wczoraj do godziny 21 (kiedy nastąpił koniec akcji) udało się złapać tylko 1 krowę.

Pozostałe bydło przebywa na wolności i może być wystraszone lub groźne. Policja prosi kierowców o zachowanie ostrożności podczas poruszania się po okolicznych drogach. Nie należy równiez podejmować prób samodzielnego wyłapywania krów.

Źródło: www.kosciannasygnale.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_