fbpx

Mają dość Romów w Poznaniu

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Do zastępcy prezydenta miasta Poznania Jędrzeja Solarskiego z prośbą o pomoc w “rozwiązaniu problemu nielegalnego koczowiska znajdującego się przy ulicy Lechickiej” zwróciła się Rada osiedla Winogrady Północ. Autorzy listu argumentują, że docierają do nich liczne prośby o odpowiednią reakcję ze mieszkańców osiedli Zwycięstwa i Wichrowe Wzgórze. Wśród podniesionych problemów wymienia się hałas (również wieczorem), bałagan oraz dym unoszący się znad rozpalanych ognisk. Ponadto, skargi na Romów z Lechickiej dotyczą uprawiania żebractwa, okradanie pojemników PCK oraz składowanie różnych odpadów, co może prowadzić do wybuchu epidemii. Okoliczni mieszkańcy mówią wręcz o wylęgarni szczurów.

Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania potwierdza istnienie problemu.

Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w ciągu ostatniego roku przeprowadził 63 interwencje na terenie nielegalnego koczowiska.

Romowie od kilku lat zamieszkują teren byłych ogródków działkowych przy ul. Lechickiej.

Źródło fotografii: www.tenpoznan.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4