fbpx

Marcowe Wrakowanie już wkrótce w Parzęczewie

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

18 marca w miejscowości Parzęczewo w gminie Kamieniec odbędą się widowiskowe wyścigi samochodowe. Udział w nich będą brać pojazdy, które zostały uznane za “wraki”. Zgodnie z informacją przekazaną przez organizatorów w zawodach weźmie udział około 100 zawodników. W tym roku przewidziane są 3 konkurencje – 1.6, 2.0 oraz cywil.

Wyścigi z cyklu Marcowe Wrakowanie w Parzęczewie odbędą się już po raz trzeci. Jak zwykle, impreza łączy się z działalnością charytatywną na rzecz chorego dziecka. W tym roku, jak podają organizatorzy na profilu FB wydarzenia, zebrane pieniądze wspomogą Hanię.

Hania przyszła na świat poprzez cesarskie cięcie w 38 tygodniu ciąży. W drugiej dobie życia przeszła operacje ratujące życie (zamknięcie przepukliny oraz wprowadzenie zastawki do otrzewnej). 20 sierpnia 2021roku przeszła kolejną poważną operację (zrosty na jelitach owinięte wokół macicy i ropień). 6 dni walczyła na oddziale intensywnej terapii. Przez krótki okres życia w szpitalu była już 18 razy. Choroby Haneczki to m.in. wodogłowie,rozszczep kręgosłupa, przepuklina oponowo-rdzeniowa, oczopląs, padaczka. Jest pod opieką wielu specjalistów i rehabilitanta oraz jest objęta opieką hospicjum domowego.

Imprezy Wrak Race to coraz bardziej popularna forma rozrywki cechująca się rodzinną i piknikową atmosferą. Wyścigi odbywają się zwykle na terenie błotnistym lub wodnym i wymagają umiejętności prowadzenia pojazdu w trudnych warunkach. Poniżej zdjęcia przesłane przez organizatorów, które oddają atmosferę zawodów. Do zobaczenia 18 marca!

Jędrzej Spieszalski

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_