fbpx

Misteria w kulturze – Sympozjum

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

8-9 kwietnia odbędzie się Sympozjum pt. “Misteria w kulturze” zadedykowane śp. Arturowi Piotrowskiemu – twórcy największego misterium Męki Pańskiej w Europie. Miało ono miejsce wielokrotnie na Poznańskiej Cytadeli. W piątek 08 kwietnia odbędzie się część bardziej teoretyczna sympozjum.

Zastanowimy się nad sensem Misteriów w XXI wieku, a zwłaszcza w przestrzeni miejskiej, z naciskiem na Poznań.
W sobotę wspominać będziemy Artura i myśleć nad kontynuacją jego dzieła. Program Sympozjum znajduje się poniżej, miejsca dla chętnych uczestników Sympozjum jeszcze są, możliwość rejestracji znajduje się na stronie Fundacji Pro Posnania.

Foto: www.misterium.eu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_