fbpx

Misterium Męki Pańskiej w Jarocinie

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Dzisiaj (09.04) w jarocińskim kościele o.o. franciszkanów ok. 19.15 odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Rozpocznie się na schodach prowadzących do świątyni, a zakończy w jej wnętrzu. Spektakl zostanie zrealizowany przez ok. 50 mieszkańców miasta.

Wydarzenie uświetni wyjątkowa muzyka, wykonana między innym przez Kamila Radzimowskiego. Artysta zagra na pochodzącym z odległej Armenii duduku. Zaśpiewa również Polka, urodzona w Odessie, Maria Dzisiuk. W jej wykonaniu usłyszymy pieśń “Ave Maria” pochodzącą z Misterium, które odbywało się w katedrze Norte Dame w Paryżu.

Kamil Radzimowski jest mistrzem gry na mało znanym w Polsce duduku. Instrument ten ma ciepłe brzmienie zbliżone do saksofonu. Dźwięki, które się z niego wydobywają, są w stanie poruszyć najczulsze struny duszy. Dla zainteresowanych, polecamy dwa utwory Kamila Radzimowskiego wykonane z wykorzystaniem duduka. Pierwszy trwa niecałe 3 minuty, drugi jest koncertem pasyjnym.

Jako ciekawostkę, warto wspomnieć, że duduk został wykorzystany do ścieżki dźwiękowej w słynnym filmie Mela Gibsona pt. “Pasja” oraz w “Gladiatorze” w reżyserii Ridleya Scotta.

Dorota Betiuk

Źródło: www.jarocin.pl
Fot: Pokój i Dobro (franciszkanie-jarocin.pl)

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_