fbpx

Modernizacja linii kolejowej Poznań – Wolsztyn

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

14 marca zaczął się remont trasy Poznań – Wolsztyn na odcinku Wolsztyn – Drzymałowo. Planowana jest wymiana toru, modernizacja peronów oraz budowa nowego przystanku w Adamowie. Celem prac jest poprawa komfortu podróży, skrócenie czasu przejazdu i ułatwienie dostępu do pociągów, zwiększy się również bezpieczeństwo na niektórych przejazdach kolejowych.

W związku z tak poważnym remontem, na odcinku Grodzisk Wielkopolski – Wolsztyn funkcjonuje autobusowa komunikacja zastępcza zaplanowana do listopada tego roku. W samym Wolsztynie zmienione zostało również dojście do peronów. Całość inwestycji, której koszt wynosi 108 mln zł, zakończyć ma się do końca lipca 2023. 

Z powodu modernizacji linii zawieszone są sobotnie kursy zabytkowymi parowozami na trasie Wolsztyn – Poznań. Te na trasie Wolsztyn – Leszno w dalszym ciągu są realizowane od poniedziałku do piątku o wyznaczonych godzinach; rozkład jazdy można znaleźć na stronie wolsztyńskiej parowozowni.

Foto: www.rynek-kolejowy.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_