fbpx

„Musimy zapłacić, nie mamy przecież wyboru”

Burmistrz  Grodziska  Wielkopolskiego Piotr Hojan przyznaje, że nie spodziewał się nawet w najgorszych scenariuszach tak horrendalnych podwyżek opłat za gaz. Rachunki, w porównaniu do roku ubiegłego, wzrosły aż o 350%. 
Z relacji burmistrza wiemy, że cena za gaz za miesiąc grudzień 2021 roku wynosi aż 101 000 zł. Taka kwota przeraziła włodarza Grodziska Wielkopolskiego i napawa go niepokojem, skąd pozyskać fundusze na takie podstawowe opłaty, jak za gaz. Warto zaznaczyć, że podana kwota obejmuje tylko jedną szkołę w miasteczku.

Piotr Hojan w wypowiedzi dla Głosu Wielkopolskiego zwraca uwagę na skalę podwyżki i jej nieuchronność. 


Wzrost rzędu 100 procent można sobie w obecnych czasach jeszcze jakoś wytłumaczyć. Ale 350 procent? W budżecie na ogrzewanie Szkoły Podstawowej nr 1 mieliśmy 260 tysięcy. 100 poszło w zaledwie jeden miesiąc. Styczeń nie będzie łatwiejszy, nie wiadomo też, jak będzie w lutym. Musimy zapłacić, nie mamy przecież wyboru. I gdzieś środki na te rachunki trzeba będzie znaleźć. Pełen obraz sytuacji będziemy mieć, kiedy przyjdą pozostałe faktury. Zleciłem już Centrum Usług Wspólnych przygotowanie stosownej analizy. 

Agata Pukacz

Foto: profil FB Piotr Hojan

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter