fbpx

Nieprawidłowości w DPS Ugory w Poznaniu

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Wojewoda wielkopolski zlecił przeprowadzenie kontroli w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Ugory w Poznaniu. Decyzja została podjęta po licznych doniesieniach medialnych opisujących złą sytuację w placówce. Według doniesień część mieszkańców domu większość dnia przebywa w łóżkach, ponieważ nie ma się kto nimi zająć, posiłki są niskiej jakości oraz miało też dochodzić do pomyłek przy podawaniu leków.

Ponadto, oskarża się jednego z opiekunów o złe traktowanie pensjonariuszy. Problemy placówki w dużej mierze wynikają z braków kadrowych. Pracownicy kończą pracę o godz. 15 i od tego czasu mieszkańcy mający problemy z poruszaniem się nie mogą opuścić własnych łóżek.

Atmosfera panująca w DPS sprawia, że pensjonariusze boją się skarżyć na swoją sytuację w obawie, że pogorszy się ona jeszcze bardziej. Urząd Miasta Poznania zaprzeczył informacjom o nieprawidłowościach w ośrodku.

Kontrola urzędników wojewody będzie obejmować m.in. rozmowy z kadrą i mieszkańcami placówki.

Foto: www.domy-pomocy-spolecznej.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_