fbpx

Nowe inwestycje w Dolinie Pojednania w Gnieźnie

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

1,8 mln. zł – to kwota jaką Miasto Gniezno przeznaczy w tym roku na rozbudowę Doliny Pojednania w Gnieźnie. W ramach inwestycji planowana jest budowa nowych ścieżek oraz remont istniejących. Wyremontowane zostaną również schody od strony kościoła św. Jana.

Prowadzone prace powiększą również część rekreacyjną parku. Jak podaje portal Urzędu Miasta gniezno.eu

zbudowany zostanie 4-strefowy plac zabaw wyposażony w urządzenia przeznaczone dla dzieci w różnym wieku:
• strefa 1 – zabawy integracyjne, edukacyjne i zręcznościowe
• strefa 2 – urządzenia dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową oraz dla dzieci pełnosprawnych,
• strefa 3 – urządzenia zabawowe dla małych dzieci, m. in. huśtawki i bujaki,
• strefa 4 – urządzenia sprawnościowe dla dzieci przedszkolnych i szkolnych.

Przebudowa parku przewiduje również budowę siłowni zewnętrznej m in. dla osób w podeszłym wieku.

Inne zaplanowane prace to oświetlenie terenu, pojawienie się nowych ławek, leżaków i hamaków parkowych. Pojawi się również nowa roślinność.

Dolina Pojednania jest miejscem, w którym w trakcie obchodów tysiąclecia Zjazdu Gnieźnieńskiego w 2000 r.  przedstawiciele pięciu państw posadzili pamiątkowe dęby mające symbolizować jednoczącą się Europę. Gniezno odwiedzili wówczas Miloš Zeman (Czechy), Gerhard Schröder (Niemcy), Jerzy Buzek (Polska), Mikuláš Dzurinda (Słowacja) i Viktor Orbán (Węgry).

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4