fbpx

Ostrowski restaurator wygrał z Sanepidem!

_
Salonty Kazimierz

Kolejny przedsiębiorca doczekał się korzystnego rozstrzygnięcia w sądzie w sporze z Sanepidem. Tym razem właściciel ostrowskiej restauracji Black Dave Restaurant uzyskał pozytywny wyrok sądu, po tym jak odmówił przyjęcia gigantycznej kary w kwocie 30 tys. złotych, nałożonej przez urzędników.

W styczniu br. rząd nakazał restauracjom zamknięcie lokali i dostarczanie jedzenia wyłącznie na wynos. Wielu restauratorów było przekonanych o bezprawności takiego rozporządzenia i otworzyło swoje lokale dla gości. Jednym z nich był Dawid Zmyślony, właściciel Black Dave Restaurant. Wkrótce w restauracji pojawili się pracownicy Sanepidu, którzy postanowili ukarać przedsiębiorcę. Właściciel obiektu odmówił przyjęcia kary. Sprawa znalazła swój epilog w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu, który nie dość, że uchylił nałożoną karę ale również obciążył Sanepid kosztami sądowymi.

Właściciel restauracji zapowiedział, że nie będzie pozywał policjantów ani pracowników Sanepidu, mimo że istnieje taka możliwość.

Foto: profil FB Black Dave Restaurant

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz