fbpx

Oszustka wyłudzającą pieniądze od rodziców niepełnosprawnych dzieci

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Jak podaje portal statystyka.policja.pl: Dane Policji wskazują na to, że przestępcy coraz częściej sięgają po nowe sposoby popełnienia oszustw, chociażby za pomocą ogłoszeń w mediach. Liczba przestępstw z art. 286 par. 1 i 3 kodeksu karnego, popełnionych przez wykorzystanie mediów lub ogłoszenie, podczas 3 kwartałów 2009 r. (w porównaniu do analogicznego okresu roku 2008) praktycznie podwoiła się – wzrosła o 96 % – z 3.344 do 6.555 (źródło tekstu: https://statystyka.policja.pl/st/informacje/47733,Oszustwa-przez-wykorzystanie-mediow-lub-ogloszenie.html).


Ostatnio bardzo stało się modne hand made (rękodzieło), które potencjalny wyłudzacz udostępnia na różnych grupach facebookowych chcąc uzyskać pieniądze.

Naciągacze żerują także na rodzicach lub osobach bliskich niepełnosprawnych dzieci. Nie inaczej jest z Panią Eweliną, która oferuje na grupach rodziców dzieci niepełnosprawnych bransoletki imienne. Po otrzymaniu przelewu blokuje osoby z którymi zawarła umowę. 


Postanowiłam sama się przekonać czy również ulegnę formie oszustwa. Napisałam do Pani Eweliny z prośbą o wykonanie takiej bransoletki. Niestety towar nie został wysłany mimo przelanych pieniędzy na konto, podobnie jak u kilku innych osób które zostały ofiarami oszustwa. 
Przestępstwa tego typu są ścigane w związku z art. 286 § 1 i 3 kodeksu karnego. 

Agata Pukacz

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_