fbpx

Pod siedzibą UAM sprzedawali ukraińskie matury

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Działacze poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej przeprowadzili dziś happening pod rektoratem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wydarzenie jest kontynuacją akcji społecznej z lipca, o której pisaliśmy tutaj. Wszechpolacy wówczas zwrócili uwagę na mechanizm preferujący obcokrajowców ze Wschodu podczas rekrutacji na uczelnię.

Działacze poznańskiej MW podczas happeningu sprzedawali “ukraińskie dyplomy dojrzałości” nawiązując do łatwości z jaką można uzyskać taki dokument oraz procederu korupcji na Wschodzie. W czasie akcji podkreślono m.in. brak porównywalności matur polskich i ukraińskich, różne systemy edukacyjne panujące w obu krajach oraz brak właściwej reakcji władz UAM na ujawnione wcześniej kontrowersje podczas tegorocznej rekrutacji.

Młodzież Wszechpolska poinformowała o wystąpieniu z wnioskami o informację o rekrutacjach do wszystkich uczelni wyższych w kraju. Wszechpolacy zapowiedzieli również zorganizowanie ogólnopolskiej konferencji dotyczącej tej sprawy.

Foto: profil FB Młodzieży Wszechpolskiej w Poznaniu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4