fbpx

Podwyżka dla Jacka Jaśkowiaka

9 listopada Rada Miasta Poznania przegłosowała podwyżkę wynagrodzenia dla prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Wcześniej, wynagrodzenie miesięczne wynosiło 12,5 tys. zł brutto. Po zmianie, pensja prezydenta wzrasta do kwoty nieco ponad 20 tysięcy złotych brutto plus dodatek specjalny (30 procent łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego), dodatek funkcyjny i dodatek za wieloletnią pracę.

Przewodniczący Rady Miasta, Grzegorz Ganowicz (KO) uzasadniał podwyżkę.

Mówimy o jednym z największych miast w Polsce, dysponujących jednym z największych budżetów. Odpowiedzialność za działalność wykonawczą jest bardzo duża i powinno to mieć również odzwierciedlenie w wynagrodzeniu osoby za to odpowiedzialnej

Wzrost wynagrodzenia poparli prawie wszyscy radni. Wśród 29 radnych, przeciw była jedna osoba, jedna też wstrzymała się od głosu – obaj rajcy są przedstawicielami klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

2 thoughts on “Podwyżka dla Jacka Jaśkowiaka

  1. Mamy zbyt wielu urzednikow, zbyt skomplikowane i dziurawe prawo, zbyt duze podatki i skandalicznie szkodliwych politykow. Nie jestem za podwyzkami dla urzednikow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.