fbpx

Policja zatrzymała 13-letnie złodziejki, które okradały sklepy w pilskiej galerii handlowej

_
Salonty Kazimierz

Policjanci z Piły zatrzymali dwie nastolatki, mieszkanki powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, które okradały sklepy jednej z pilskich galerii handlowych. Nieletnie zostały przyłapane na gorącym uczynku. Ze sklepów wynosiły odzież i biżuterię.

Oficer Dyżurny pilskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o ujęciu sprawczyń kradzieży sklepowej. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol, który ustalił, że dwie nieletnie dokonały kradzieży butów, nie przewidziały jednak, że bramki sklepowe skutecznie je powstrzymają. W trakcie prowadzonych czynności policjantów zdziwił fakt, że dziewczynki miały torby pełne nowej odzieży. Podczas rozmowy nieletnie przyznały się również do zaboru biżuterii i ubrań z innych sklepów w galerii handlowej – informuje pilska policja

Nastolatki działały w przemyślany sposób, wybierały ubrania, następnie udawały się do przymierzalni gdzie odrywały zabezpieczenia i metki z odzieży. Wartość skradzionych przez nastolatki rzeczy przekroczyła dwa tysiące złotych, teraz o ich dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

fot: KPP Piła

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz