fbpx

Policjant który zastrzelił 21-latka w Koninie w końcu usłyszy zarzuty

Po prawie dwóch latach od głośnej sprawy zastrzelenia 21-latka w Koninie przez funkcjonariusza policji, śledczy w końcu chcą postawić mu zarzuty. Nieumyślne spowodowanie śmierci oraz przekroczenie uprawnień – takie oskarżenie ma usłyszeć policjant.

Przypomnijmy, w listopadzie 2019 roku w Koninie doszło do tragedii. Podczas pościgu policjant strzelił w plecy uciekającego 21-latka. Młody mężczyzna zmarł na miejscu. Zastrzelony mężczyzna według policji miał handlować narkotykami.

Policja tuż po dramacie twierdziła że 21-latek miał się odwrócić i zaatakować goniącego go policjanta. Taką wersję zdarzenia wykluczyli biegli. Z ekspertyzy Zakładu Medycyny Sądowej oraz laboratorium kryminalistycznego z Warszawy wynika że strzał został oddany w plecy zastrzelonego mężczyzny, co wyklucza wersję o ataku na policjanta.

fot: PAP Tomasz Wojtasik

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

One thought on “Policjant który zastrzelił 21-latka w Koninie w końcu usłyszy zarzuty

  1. Policjant mówi stój bo strzelam to trzeba się zatrzymać, a nie uciekać… Mamy wykonywać polecenia policjantów, możemy ich nagrywać, a potem jak uważamy, że policjant przekroczył uprawnienia to wtedy do sądu. Nie można uczyć młodych ludzi, że są nietykalni i policja nie może nic im zrobić bo wychowamy sobie przestępców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *