fbpx

Poznań: Gigantyczne kolejki przed urzędem miasta

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Przed siedzibą urzędu miasta przy ul. Libelta tworzą się długie kolejki. Uciekający przed wojną Ukraińcy starają się uzyskać numer PESEL. Wcześniej dziennie wydawano ok. 100 numerów PESEL. Obecnie, liczba ta wzrosła do tysiąca dziennie.

Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych obsługujący wnioski zapowiada reorganizację działania urzędu. Mają zostać wprowadzone dwie zmiany. W rezultacie, urząd ma pracować od godz. 7 do 21. Zwiększono również liczbę urzędników obsługujących wnioski.

Siedziba przy ul. Libelta jest jedynym miejscem w Poznaniu, w którym można otrzymać numer PESEL.

Foto: Profil FB Miasto Poznań

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_