fbpx

Poznań: Kierowca popełnił masę wykroczeń! Sprawa trafi do sądu

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Wczoraj na skrzyżowaniu ul. Milczańska/Brneńska w Poznaniu dzielnicowi z Nowego Miasta zauważyli kierującego Renault Megane, który wyprzedził kolumnę pojazdów bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, następnie przejechał na czerwonym świetle i nieprawidłowo zmienił pas ruch.

Policjanci widząc to, natychmiast zareagowali i zatrzymali kierowcę do kontroli podczas której okazało się, że popełnił on kolejne wykroczenia.
Jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz bez wymaganego, obowiązkowego wyposażenia samochodu.

Ponadto, auto po sam dach szczelnie zapakowane było różnymi rzeczami. Jedyną wolną przestrzenią w nim, był fotel kierowcy.

Widząc, stan tego pojazdu oraz styl jazdy kierowcy policjanci podjęli natychmiastową decyzję, aby udaremnić mu dalszą jazdę.

Kiedy policjanci poinformowali mężczyznę, że samochód zostanie odholowany, ten zamknął się w środku i nie chciał opuścić samochodu. Nie wykonywał poleceń policjantów, więc mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego. Po chwili 59-latek został obezwładniony, a następnie zabrany do szpitala na dalsze konsultacje.

W zw. z tym, że mężczyzna odmówił przyjęcia mandatów sprawa znajdzie swój finał w sądzie

Źródło: Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4