fbpx

Poznań Open wraca po rocznej przerwie

W tym roku poznański turniej tenisowy odbędzie się w dniach 26 lipca – 1 sierpnia. Impreza ma status Challengera ATP. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem będzie Hiszpan Bernabe Miralles-Zapata, który zajmuje 125. miejsce w rankingu ATP. Prawdopodobnie na kortach wystąpi również Björn Borg, zwycięzca 11 turniejów wielkoszlemowych oraz zdobywca Pucharu Daviesa. Legendarny gracz pojawi się w Poznaniu wraz ze swoim synem Leo.

W czwartkowe południe na tarasie kortu centralnego w Parku Tenisowym Olimpia odbyła się konferencja prasowa przez turniejem. Pojawił się na niej wątek Huberta Hurkacza, który w 2008 roku jako dziecko i w 2018 roku jako dorosły zawodnik święcił tryumfy na poznańskim turnieju. Wspomniano również innych zawodników, którzy po zwycięstwie w Poznań Open dostali się do pierwszej 10 rankingu ATP – Belga Davida Goffina oraz Hiszpana Pablo Carrena-Busto.

Dyrektor turnieju Krzysztof Jordan zwrócił uwagę na fakt, że często poznański turniej stanowi trampolinę do tryumfów w światowym tenisie.

Nigdy nie wiemy, kto z listy naszych uczestników zrobi za chwilę dużą karierę w międzynarodowym tenisie. To może być właściwe każdy z tych graczy”

Foto: profil FB Poznań Open

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *