fbpx

Poznań: Śluby cywilne w Bibliotece Raczyńskich [zdjęcia]

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Od 19 marca śluby cywilne odbywają się w świeżo wyremontowanej, historycznej Bibliotece Raczyńskich przy placu Wolności. Zmiana jest spowodowana trwającymi pracami na płycie Starego Rynku, m.in. przy Wadze Miejskiej, gdzie do tej pory zwyczajowo śluby cywilne się odbywały. Wstępnie planuje się, że obecna sytuacja potrwa do jesieni 2023.

Remonty w okolicach Placu Wolności również trwają, ale nie są aż tak uciążliwe w przypadku tak pięknej i ważnej uroczystości, jaką jest ślub.

Młode pary zachęcamy do rezerwacji terminu, bowiem wnętrza Biblioteki Raczyńskich zostały niedawno wyremontowane i prezentują się przepięknie. Sala przeznaczona do uroczystości ślubowania mieści ok. 50 osób. Po szczegóły trzeba się zwrócić do Urzędu Stanu Cywilnego. Pracownicy biblioteki nie udzielają żadnych informacji w tym zakresie.

Przy okazji warto wspomnieć, że na skutek zakończonego już remontu liczne prace naukowe czy popularnonaukowe dotyczące sztuki uzyskały wspaniałe otoczenie, w którym amatorzy i profesjonaliści powinni poczuć się wyjątkowo dobrze. Bogate zbiory dotyczące sztuki wszelakiej dla osób zainteresowanych znajdują się na pierwszym piętrze gmachu.

Źródło: UM Poznań, Biblioteka Raczyńskich

Foto w nagłówku i tekst: Biblioteka Raczyńskich

Foto w treści artykułu: Dorota Betiuk

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_