fbpx

Poznań: Urząd kupił specjalne kamery po to, aby ścigać osoby z odsłoniętą twarzą

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych przy ulicy Gronowej jest miejscem, w którym mieszkańcy Poznania m. in. rejestrują swoje auta lub wymieniają dowód rejestracyjny. W ostatnim czasie urząd stał się znany w całym kraju nie ze względu na swoją działalność ale z uwagi na zakup nowych kamer. Urządzenia mają wysoką rozdzielczość w porównaniu do poprzednich kamer. Uzasadnieniem realizowanej inwestycji jest… brak masek u niektórych klientów.

W wypowiedzi dla Radia Poznań zastępca Dyrektora Wydziału argumentuje, że inwestycja ma ułatwić pozyskanie dowodu nienoszenia masek u osób przebywających w urzędzie.

System ma być w dużej mierze automatyczny, czyli bez udziału osób trzecich taki wizerunek będzie utrwalany i przesyłany materiał wideo na określony adres mailowy, z którego będzie można, w sytuacji, której będziemy decydować się na interwencje i zawiadomienie stosownych organów – w tym policji – wysłać materiał dowodowy w postaci wizerunku tej osoby

Instalacja sprzętu jest rozwiązaniem pilotażowym. Jeśli według urzędników system okaże się sprawny, kolejne kamery zostaną zainstalowane w innych lokalizacjach.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI