fbpx

Poznański Fyrtel 4

Na początek świetna rada dla wszystkich, jak zostać milionerem w 2 lata? Wystarczy oszczędzać 42 tysiące miesięcznie. Proste?

            Tak samo jasne jest głoszone przez PO i Gowina zniesienie obostrzeń gospodarczych, które sami wprowadzili także w Poznaniu. Chyba oczekują oklasków.

            Równie śmiałe wizje proponuje znana z tego że jest znana, czyli Wyborcza wraz z niedługo nam jeszcze panującym Prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem. Jakie to wyzwania dla Poznania proponują mieszkańcom?

– Metro. Kaponierę remontowano 5 lat to metro do końca XXI wieku ma szansę powstać

– Szkoła. Proponują walkę z wykluczeniem w szkołach, uczelniach, urzędach i realne wsparcie mniejszości. Moje pytanie: kiedy zajmiecie się większością?

– Mądra Szkoła. Taka, która troszczy się o wszechstronny rozwój psychofizyczny i zdobywanie kompetencji społecznych. To popieram.

Te i pewnie większe plany omawiał Prezydent Poznania z Pawłem Kowalem na wycieczce trakkingowej w Karkonoszach. Wielu Poznaniaków żałuje, że w dobie pandemii nie ma tam rodziny z branży hotelarskiej. Nie zakładamy bowiem, że panowie spali gdzieś pomimo zamknięcia branży.

            Rynek Łazarski będzie miał przed wyborami samorządowymi piękną kopułę, nad nielicznymi tam już straganami. W zaprezentowanej wizualizacji nie ma co prawda miejsc dla samochodów dostarczających towar, ale to szczegół. Ciekawi mnie bardziej czyjego imienia będzie ten plafon, czy dumniej brzmiąca – kopuła? Też się już domyślacie?

            Aby zakończyć tekst także pozytywnym akcentem, to miło było zobaczyć na profilu FB p. Jacka Jaśkowiaka jak zachęca nas do wywieszenia flagi w dniu 2 maja. Nie barw tęczowych czy innej niebieskiej z gwiazdkami. Do czego to doszło że JJ promował biało-czerwone barwy. Brawo! Może i dla niego jest jeszcze ratunek?

            Poza tym nic więcej ciekawego się w Poznaniu nie działo, poza kiermaszem majowym na Starym Rynku. Biorąc pod uwagę pogodę i stan gastronomii tam, przyznam szczerze że sobie odpuściłem.

Benedykt Mossakowski

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter