fbpx

Poznański Fyrtel cz. 3

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W tym tygodniu same dobre wiadomości.

            W poznańskim ZOO nie tylko umierają słonie i inne zwierzęta, ale też narodził się unikatowy urson amerykański. Ma już około 3 tygodni i choć wygląda jak słodki puchatek, to jak zwykle pozory mylą. To drapieżnik ukrywający swe haczykowate kolce w futerku.

            Król przestworzy – Bielik wrócił na łono natury. Choć jest ich w Polsce zaledwie 1,5 tysiąca par, to jakieś dwunożne, człekopodobne stworzenie go skrzywdziło. Fruwa już nad Poznaniem dzięki fachowcom z Czempinia. Brawo i oby nikt więcej nie podnosił ręki na nasz narodowy symbol. Wystarczy, że na nas wciąż podnoszą.

            Pojawiły się niesłuszne zarzuty, że POSiR ustawił przetarg. Wygrała firma związana z Lechem, a dziwi i protestuje przeciwko temu gdańska SportData. Powodem jest m.in. to że wybrano ofertę za 916 tysięcy zł., a gdańszczanie chcieli to zrobić za 400 tysięcy zł. mniej. POSiR tłumaczy dlaczego: „wygrała droższa oferta, bo w pełni odpowiadała warunkom zamówienia”. Trudno uwierzyć by tak doświadczona firma jak SportData uchybiła warunkom zamówienia pod względem specyfikacji przetargu, ponieważ przy tworzeniu tejże, miała swój udział zwycięska firma. Bardziej prawdopodobne, że nie doczytali tego co było drobnym druczkiem, lub w domyśle, że te 400 tysięcy zł. to „prowizja w pełni odpowiadająca warunkom zamówienia”. Tak więc zarzut całkowicie bezpodstawny i z pewnością Wysoki Sąd nie będzie miał problemu z wydaniem wyroku w tej sprawie, w ciągu 3-5 lat.

            Kolejny niesprawiedliwy zarzut spotkał pana Mateusza Sulwińskiego ze stowarzyszenia STONEWALL. To ta organizacja hojnie dotowana przez lokalnego patriotę, naszego Prezydenta Poznania pana Jacka Jaśkowiaka. Otóż zarzuca się panu Mateuszowi, że nienawidzi osób hetero i im nie będzie pomagał w żadnym stopniu. Pozornie zarzut jest uprawdopodobniony jako że pomówiony osobiście zamieścił te słowa w internecie, ale powiedzmy sobie uczciwie – kto wymaga od wyznawcy 56 płci logicznego myślenia i konsekwencji. Jest to przecież nasz folklor popierany przez władze Poznania.

             Na czele w/w władzy stoi JJ, który pretenduje do lidera Polski w rozszerzaniu Stref Parkowania oraz budowy ścieżek rowerowych. W związku z sukcesywnym ocieplaniem klimatu, w Poznaniu aura dla rowerów będzie trwała cały rok. JJ dba także o edukację najmłodszych i promuje antydyskryminacyjne zajęcia służące środowiskom RTV AGD. Szerzej o tym można poczytać na portalu Forum Nowy Poznań, w artykule „Troskliwy opiekun Poznania…”

Tak że ten, teges – jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Obyśmy tego doczekali w zdrowiu i ze szczyptą rozsądku do wyborów.

Benedykt Mossakowski

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4