fbpx

Pracownicy MPK Poznań skarżą się na warunki pracy

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Poznański MPK od dłuższego czasu boryka się z brakiem pracowników, o którym wspominają regionalne media. Do pracy w roli kierowcy autobusu przyjmowani są chętni – zarówno posiadający prawo jazdy kat. D jak osoby chcące zrobić odpowiednie kursy i kwalifikacje.

MPK Poznań oferuje różnego rodzaju pakiety socjalne dla swoich pracowników. Benefity obejmują m.in. dofinansowanie wakacji oraz kolonii dla pracowników i rodzin, współfinansowanie szkoleń i kursów czy kartę Multisport. Pracownicy i ich rodziny uprawnieni są również do nabywania rocznych biletów umożliwiających przejazdy komunikacją organizowaną przez ZTM Poznań w preferencyjnej cenie 12 zł rocznie.

Wydawać by się mogło, że problemy z zatrudnieniem wystarczającej liczby pracowników skłaniają MPK Poznań do poprawy warunków zatrudnienia. Do naszej redakcji docierają jednak sygnały od pracowników poznańskiego MPK skarżących się na bardzo złe warunki pracy w okresie zimowym. Sprawa dotyczy m.in. braku odpowiedniej ocieplanej odzieży zimowej. Kierowcy w ramach swoich obowiązków przebywają również poza pojazdami, którymi kierują. Brak odzieży służbowej dostosowanej do warunków atmosferycznych ma być przyczyną przeziębień i chorób wśród pracowników, które powodują kolejne braki kadrowe i dziury w wypełnieniu rozkładu jazdy.

Innym problemem zgłoszonym naszej redakcji jest nieszczelność autobusów i kabin kierowcy, które skutkują przewiewami i niskimi temperaturami w samych kabinach. Jeden z pracowników MPK donosi nam o “dziurach wielkości dłoni” i przenikliwym chłodzie panującym w kabinie.

Równolegle z naszą publikacją zwróciliśmy się do rzecznika prasowego MPK Poznań z prośbą o stanowisko spółki w sprawie zarzutów pracowników. Po jego otrzymaniu opublikujemy je na łamach Wielkopolska24.info.

Foto: Profil FB ZTM Poznań

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_